Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Konfirmation 2021

Her finder du en oversigt over konfirmationer 2021 

Traditionen tro, vil der være poser til telegrammer til hver konfirmand. 
Poserne vil stå i menighedshuset dagen før konfirmationen. 

12. juni i Nr. Bjert Kirke 
Carla Schilling Jacobsen
Malou Christiansen
Anders Engmark
Mikkel Buhl Jørgensen
Julie Runge Sørensen
Niklas Meng
Jonas Monrad Brodersen
Cecilie Fries Christensen
Felicia Damm nielsen
Ella Kate Harboe Eriksen
Katrine Andsager Madsen
Liva Tram Skovsen
Nada Karlskov Tayeh
Mikkel Silberg Hansen
Dicte Jensen
Magnus Blume Schmidt
Mikkel Schlaikjær Enemark
Sophie Junk
Andreas Wandt Kynde
Albert Frydensberg
Julie Gulløv Andersen
Matias Sig
Josephine Skak
Mathilde Skak
Naya Handberg Philipsen
Kathrine Moberg Rasmussen
Frederikke Faurby From
Mathias Erlang Skafte
Liam Bekke-Hansen
Robyn Nyholm Riis
Mikkel Jørgensen 

12.6 i Sdr. Vilstrup Kirke
Astrid Guldbjerg Thomsen 

14.8 kl. 11.00 i Eltang Kirke 
Mike Guldhammer Mikkelsen
William Frederik Hammelev Laning
Hjalte Svane
Gry Dahlhus Pedersen
Izabella Eva Andersen
Tobias Kindberg Bach
Cecilie Skak Hecquet
Sofie Skovsted Holt
Marcus Winther Jørgensen
Emma Sander Harding
Marie Winther
Anna Skov Nielsen
William Frederik Hammelev Laning
Emily Dannevang

14.8 kl. 9.00  i Nr. Bjert Kirke 
Emilie Forslund Kodahl
Josephine Planck Wolff
Anton Siig Nielsen
Vigga Tuxen Hedegaard
Christian Sommer
Silas Hjermind
Sebastian Skousen
Zara Juul Marquardsen
Calle Bernat Bøttzau

14.8 kl. 10.00  i Nr. Bjert Kirke 
Benjamin Spangsberg
Jens Andersen
Philip Bering
Oliver Bunk Harbo Bliksted
Oscar Nicolaisen
Oliver Højberg Aarslev
Mikkel Rimmer
Matthias Bruun Larsen
Emil Lindegaard Lauterlein

14.8 kl. 11.00  i Nr. Bjert Kirke 
Mikkel Junker Seilman
Sidsel Riis
Sebastian Norman Gregersen
Line Næss-Schmidt Thomsen
Casper Bruun Larsen
Lasse Jepsen
Lærke Holst Hørstedt Madsen
Eskild Sauvr
Gustav Morten Pedersen Christensen

14.8 kl. 12.00  i Nr. Bjert Kirke 
Emil Bremer
Julian Jonasen
Nicolaj Postborg
Anna Kjær Søndergaard Larsen
Mille Mensel
Emilie Haulrig
Emilie Maria Strandberg
Max Klindt Larsen
Marie Beck
Lukas Larsen

15.8 kl. 9.30 i Nr. Bjert Kirke 
Andreas Houmann Bruus Petersen
Christian Albeck Jessen
Emil Lund Andersen
Emil Nørgaard Nielsen
Laurits Nielsen
Laurits Haldborg Thomsen
Lucas Sigersted Bach Rolaj
Mads Kynde

15.8 kl. 11.00 i Nr. Bjert Kirke 
Anabel Leitner
Andrea Holst-Salomonsen
Idamarie Egeris Arentsen
Josephine Herse
Mira Skøtt
Thea Møller Nicolajsen
Zara Skøtt